Coraz więcej zaskoczeń: konkurs


Sprzedajemy się razem z nowymi egzemplarzami powieści Ałbeny Grabowskiej-Grzyb, wznowieniem "Coraz mniej olśnień", które przygotowało wydawnictwo Zwierciadło. O książce pisałam już bardzo dawno - na początku 2013 roku, recenzję można przeczytać na blogu (tutaj!), ale tylko na własną odpowiedzialność i z przymkniętym jednym okiem. Można oczywiście recenzji nie czytać, ale warto wiedzieć, że "Coraz mniej olśnień" jest bardzo przyzwoitą i nieco zaskakującą książką. Zaskoczyła mnie już wtedy, dwa lata temu, kiedy okazało się że mimo schematyczności opisu na okładce i niewiele mówiącemu żółtemu zdjęciu (sic!), przełamuje pewne konwencje i ma w sobie świeżość i oryginalność. Podobała mi się na tyle, że polecam ją, kiedy ktoś prosi mnie ej, Asia, masz jakieś fajne książki do pożyczenia? I z tego co wiem: pożyczający są zachwyceni. 

Na tylnej okładce nowego wydania (z okładką która również niczego nie mówi) są nasze pochlebstwa, a nigdy nie kłamiemy jeśli chodzi o książki, więc warto "Coraz mniej olśnień" przeczytać. (Tym bardziej że zbliżają się wakacje, a Grabowska pisze tak, że książka idealnie nadaje się na letni wyjazd). Żeby ułatwić jej przeczytanie, mam dla Was jeden egzemplarz powieści, a wszystko, co musicie zrobić, to napisać tytuł i autora wiersza, który lubicie. W powieści Grabowskiej poezji jest całe mnóstwo, jeden z wierszy cytowałam nawet na początku recenzji. Wasz wybór będzie subiektywny, a ja nie narzucam żadnego tematu czy gatunku, mam tylko nadzieję, że mnie zaskoczy, w końcu nie bez przyczyny w tytule stoi 'coraz więcej zaskoczeń'.
Odpowiedzi (czyli wybrane wiersze) wpisujcie w komentarzach pod tym postem (i tylko tutaj). Oprócz tytułu proszę też o adres mailowy, a w przypadku anonimowych użytkowników imię i nazwisko albo nick. 
Konkurs potrwa od dzisiaj (19 czerwca) do przyszłej niedzieli (28 czerwca). Zwycięzcę wylosuję w poniedziałek po zakończeniu. 

PS. Jeśli ktoś ma talent i wiersz potrafi napisać sam, zapraszam, znajdę więcej książek do rozdania. 


Krótki regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest Klub Recenzenta Książki.
2. Adres wysyłki musi znajdować się na terenie Polski.
3. Każdy uczestnik może pozostawić jedno zgłoszenie, ale jeśli nie moglibyście zdecydować się na jeden wiersz - może być więcej, przyjmiemy to na klatę.
4. Wszystkie wiersze zostaną przez nas przeczytane, więc tytuł i autor muszą być prawdziwi, zmyślenia wyjdą na jaw.
5. To, na ile wiersz nam się spodoba, nie będzie brane pod uwagę podczas losowania zwycięzcy.
6. Rozwiązanie konkursu znajdzie się na facebooku KRK i prawdopodobnie tutaj, na blogu, a zwycięzca zostanie powiadomiony mailowo.

Powodzenia i wielu zaskoczeń!

11 komentarzy:

 1. Gratuluję! Okładkę z KRK należy mieć na półce, dlatego uprzejmie donoszę, że najbliższy mi jest:
  Białoszewski i jego "Mironczarnia". I nader często Mirona zamieniam na Owcę... (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Andrzej Bursa "Pantofelek" :D Albo Marcin Świetlicki "Opluty" (i Świetlickiego w ogóle ciężko mi wybrać jeden, wszystkie kocham!)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Inge Bartsh" Konstnaty Ildefons Gałczyński mój ukochany :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Robert Frost "Rozhuśtywacz brzóz"

  OdpowiedzUsuń
 5. Adam Mickiewicz "Reduta Ordona"

  OdpowiedzUsuń
 6. "Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci" - Stanisław Barańczak

  Martyna Picheta/ amelie998@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kocham klasyczny wiersz Adama Mickiewicza
  "Świtezianka" och...:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Konstanty Ildefons Gałczyński 'Rozmowa liryczna'
  dorota_wysocka@epf.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. "Kiedy umrę kochanie" Haliny Poświatowskiej
  joannajanus96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń