J.K. Rowling, Baśnie Barda Beedle'a

Autorka znanego prawie każdemu cyklu o Harrym Potterze tym razem stworzyła przepiękną książeczkę, która zawiera pięć magicznych baśni.

W świecie czrodziejów owe baśnie rodzice czytają dzieciom na dobranoc. Jak mugole-poznają Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę czy Czerwonego Kapturka czarodziejom dobrze znane są wówczas opowieści o Carze-Marze, Trzech Braciach lub Skaczącym Garnku.

Każda z pięci baśnie ma swój wyjątkowy, magiczny charakter. Choć każda z nich traktuje zupełnie o czymś innym-wszystkie na swój sposób śmieszą, wzruszają czy przprawiają o strach. Tak jak w to bywa w bajkach zło jest karane-a dobro zwycięża. Baśnie pokazują, że nie da się przezwycięzyć śmierci, a także, że nie da się przywrócić utraconego życia.

Po zakończeniu każdej opowieści swój ślad po sobie zostawia ówczesny dyrektor Hogwartu-Albus Dumbledore. Morał zawarty w każdej z nich jest dokładniej opisywany i wyjaśniany właśnie przez niego. Nie każdemu może się to podobać. Osobiście dla mnie to może być, ale nic by się nie stało, gdyby się to w książce nie zawarło. Fajną rzeczą jest to, że Dumbledore ujawnia wiele informacji o Hogwarcie.

Autorka-pani Rowling zaskoczyła czytelników własnoręcznie ilustrując książkę. Proste, choć piękne rysuneczki idealnie komponują się z baśniami i dzięki temu przyjemniej się je czyta. Lecz najważniejsze-cały zysk ze sprzedaży BBB zostanie przeznaczony na fundację Children's High Level Group promującą ochronę praw dziecka i godne życie dzieci pozbawionych miłości rodzicielskiej.
Bardzo długo szukałam tej książki w internecie i wreszcie ją zdobyłam. Lubię sobie ją czasem poczytać przed snem. Czuję wtedy, jakbym wóciła do czasów dzieciństwa. :)

W każdym razie polecam tę książkę i myślę, że każdy fan Harry'ego powinien się w nią zaopatrzyć. Jest super uzupełnieniem całej kolekcji. Ale nie żeby tylko leżała na półce "do ozdoby", lecz aby ją przeczytać, bo naprawę warto!
nasza ocena:9/10
Media Rodzina, 2008
112 stron
do kupienia: Empik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz